Як вибрати TWS-навушники

heading_title

Бездротові навушники, які підключаються по Bluetooth, з’явилися ще наприкінці нульових років. Але особливою популярністю вони не користувалися — втрати в якості звуку через стиснення та слабку пропускну спроможність радіоканалу не давали повною мірою насолодитися музикою. З розвитком технології Bluetooth і вдосконаленням кодеків ця проблема поступово зійшла нанівець, але з’явилася інша — навушники з’єднувалися між собою або м’яким дротом, або жорстким оголів’ям. У багатьох не було мікрофонів і зворотного зв’язку з пристроєм. Загалом, зручного мало. Та й працювали вони від одного заряду всього кілька годин.


І ось, наприкінці 2016 року компанія Apple представила AirPods — першу TWS-гарнітуру, яка зробила революцію в цій сфері. Чому саме гарнітуру? В Apple вирішили, що пристрій має бути багатофункціональним. AirPods дозволяли не тільки слухати музику, але й говорити по телефону, а також керувати пристроєм. Гарнітура Apple стала натхненням для інших виробників, тому зараз переважна більшість таких пристроїв має схожу функціональність.


Сама абревіатура TWS розшифровується як True Wireless Stereo — повністю бездротове стерео. Такі навушники з’єднуються між собою по радіоканалу, представляючи, по суті, автономні синхронізовані пристрої. У багатьох моделях можна навіть користуватися тільки одним навушником — він без проблем підключиться до смартфона й буде виконувати свої функції. Ще ряд пристроїв (це більше стосується нижнього цінового сегмента) має ведучі та ведені навушники — у них зі смартфоном може з’єднуватися тільки один із навушників.


Ще одна особливість TWS-гарнітур — це зарядні кейси. Звичайні Bluetooth-навушники заряджаються через USB, і якщо акумулятор сів, то потрібно шукати, куди-б застромити шнур для зарядки. У кейсів же TWS-гарнітур є вбудовані батареї, тобто для зарядки не потрібно шукати дріт і джерело живлення — просто вставляємо навушники в роз’єм чохла й вони заряджаються. Обсяг батарей кейсів і навушників різниться, але навіть у найдешевших моделях від кейса гаджет можна підзарядити мінімум 3–4 рази, після чого потрібно заряджати вже сам кейс.


Як вже говорилося вище, першою TWS-гарнітурою вважаються Apple AirPods. З часу анонса компанія встигла оновити модельний ряд, представивши ряд нових пристроїв. Це, наприклад, вакуумні затички Apple AirPods Pro, які разом із кейсом забезпечують до 24 годин автономної роботи. У них є функція активного шумозаглушення, а в комплекті йде кілька розмірів вкладишів, щоб можна було вибрати оптимальний для вуха варіант.

Related Post

Marco

Marco

Marco